Barevné nastavení
Zavřít X
Medicdent služby - Často kladené otázky
Foto: j7studio

Přijímáte nové pacienty ?

Ano, MEDICDENT zubní ordinace stále přijímá nové pacienty. Máme k dispozici lékaře, který se Vám můžou věnovat v široké ordinační době a to od pondělí do pátku od 8.30h do 17.30h.

Lze u MEDICDENT zubní ordinace využívat péči v rámci zdravotní pojistky

V MEDICdent zubní ordinaci lze čerpat možnosti lekářské péče v rámci zdravotního pojištění. Máme uzavřeny smlouvy se všemi významnými zdravotními pojišťovnami v ČR. Zdravotní pojištění Vám nabízí možnosti preventivní prohlídky 2x do roka a některé základní výkony. Bohužel zdravotní pojišťovny pacientům zpravidla neposkytuje to, co je skutečně nejlepší. Cílem naší zubní ordinace a naších lékařů je poskytnout naším pacientům tu nejlepší péči, proto je většina péče hrazena pacientem.

Stačí chodit pravidelně k zubnímu lékaři, nebo je důležité navštěvovat dentální hygienistku ?

Vzít dítě na ošetření ke stomatologovi až s prvním problémem je zpravidla pozdě. Děti vnímají svůj bolavý zoubek mnohem více než skutečnost, že lékař je kamarád, který jim chce pomoci, čímž si vytvoří negativní asociaci k zubařům a ta je může provázet po celý život. Doporučujeme přivést dítě na preventivní prohlídku již s prvním zoubkem, lékař shlédne stav v ústech dítěte, poradí Vám, jak se o mléčný chrup nejlépe starat, seznámí Vaši ratolest s prostředím zubní ordinace a najde s ním kamarádskou řeč pro jeho další návštěvu.

Co mám udělat, když mám panický strach z ošetření zubním lékařem

V MEDICDENT zubní ordinace plánujeme ošetření pacientů tak, abychom na každý zákrok měli dostatek času, automaticky jej tak můžeme provádět bezbolestně v lokální anestezii.

Kdy je vhodný čas navštívit zubního lékaře s dítětem poprvé

Navštívit zubního lékaře s dítětem na ošetření s prvním problémem je zpravidla pozdě. Děti vnímají bolest v mnohem větší intenzitě, a v té době namlouvat jim, že lékař je kamarád, který jim chce pomoci, může pouze vytvořít negativní asociaci k zubařům a ta je může provázet po celý život. Naše doporučení je přivést dítě na preventivní prohlídku již s prvním zoubkem, lékař shlédne stav v ústech dítěte. Následně Vám poradí, jak se nejlépe starat o mléčný chrup, seznámí dítě s prostředím zubní ordinace a vytvoří si prátelský vztah pro jeho další návštěvu.